Ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστική για τον 5ο όμιλο, με το παιχνίδι ανάμεσα στον Ιωνικό και την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ να είναι το μόνο που δεν πραγματοποιήθηκε.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής, η Προοδευτική γνώρισε την ήττα από τον Εθνικό στην Καλλιθέα παρά το γεγονός πως στο ημίχρονο προηγούταν με 0-1. Οι Πειραιώτες ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο και πέτυχαν τρία γκολ αλλάζοντας άρδην το κάκιστο πρόσωπο του πρώτου ημιχρόνου.

Στο άλλο Πειραιώτικο ντέρμπι, ο Ατρόμητος Πειραιά κατάφερε να προηγηθεί στην έδρα του απέναντι στο Κερατσίνι, λίγο πριν την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου, με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να καταφέρνουν να κλέψουν τον βαθμό της ισοπαλίας στο 95’ σε ένα γήπεδο βούρκο.

Στα Κρητικά παιχνίδια, που όλα έληξαν με νικητές τους φιλοξενούμενους, ξεχωρίζει το διπλό του ΟΦ Ιεράπετρας μέσα στην Επισκοπή.