Δεν κατάφερε να ξεπεράσει τα αλλεπάληλα προβλήματα των τελευταίων ημερών η ομάδα του Ιωνικού που ηττήθηκε από τον Γιούχτα στην Κρήτη με σκορ 2-0 από το ημίχρονο.
Οι γηπεδούχοι καθάρισαν από νωρίς το παιχνίδι πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ στο 13ο λεπτό κοντινό πλασέ του Σταθόγλου έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κουσίδη, με τον τελευταίο από δημιουργός να γίνεται σκορ στο 34ο λεπτό με πλασέ.
Οι παίκτες του Ιωνικού δεν κατάφεραν κατά την διάρκεια του παιχνιδιού να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο.

Γιούχτας: Κόλλιας, Κασσωτάκης, Ρουμπάκης, Σταθόγλου, Ραπτάκης, Τζανής, Τσάτσος, Μαυρομάτης, Τριανταφύλλου, Κουσίδης, Ηλιόπουλος.

Ιωνικός: Κουρεπίνης, Πλάκας, Δημολιός, Παντελίδης, Μαντζώρος, Δημακάκος, Καλλέργης, Γκοτσούλιας, Κουιρουκίδης, Θέος, Σάμιος.